Co i jak podczas AC/DC – niezbędne informacje

Zawody AC/DC odbędą się już w nadchodzącą niedzielę. Pora na przypomnienie oraz przedstawienie niezbędnych informacji.

  1. PAKIETY STARTOWE

Odbiór pakietów startowych będzie możliwy od godz. 8.00 – 9.45 w miejscu startu/mety.

  1. START I META

Poniżej znajduje się mapa sytuacyjna przedstawiająca lokalizację startu i mety oraz strefę zmian. UWAGA: start i meta duathlonu oraz ACDC Bike jest w różnych miejscach – po przeciwległych stronach budynku.

  1. MAPA ZAWODÓW

Trasy możecie zobaczyć TUTAJ

  1. TRASA BIEGOWA

Jedna pętla ma 2,5 km. Trasa będzie oznaczona. Po około 150 metrach od startu należy skręcić w prawo. Podczas pokonywania trasy apelujemy o zachowanie ostrożności i poruszanie się prawą stroną szlaku. Prosimy również o ustawianie się na starcie według własnych możliwości.

  1. TRASA ROWEROWA 

Jedna pętla ma 20 km. Trasa będzie oznaczona, zabezpieczona oraz znacznie wyłączona z ruchu. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować jednak 100% pewności, że na trasie nikt niespodziewany się nie pojawi, dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz stosowanie się do zasad ruchu drogowego. Podczas pokonywania trasy rowerowej należy mieć na głowie zapięty kask i zabrania się korzystania ze słuchawek.

  1. NUMERY STARTOWE

Pamiętajcie, że podczas biegu numer startowy jest z przodu, a podczas roweru – z tyłu. Najlepsze do tego są pasy startowe. Jeżeli ktoś nie posiada pasa startowego, może użyć zwykłej gumki lub nabyć sobie taki na stoisku rozstawionym podczas wydarzenia przez sponsora głównego – #DASHRADE (https://sklep.dashrade.com/produkt/pas-na-numer-startowy-z-6-kieszonkami-na-zele-energetyczne/)

  1. STREFA ZMIAN

O 9.45 zamknięta zostanie strefa z rowerami. Do tej godziny wszystkie niezbędne rzeczy muszą zostać w niej zostawione. W strefie każdy ma swój numer, swoją skrzynkę i zostawia rower oraz inne potrzebne rzeczy TYLKO w skrzynce.

  1. PARKING

Miejsca parkingowe będą znajdowały się w okolicach startu i mety.

 

  1. HARMONOGRAM

Przypominamy jak wygląda harmonogram zawodów:

8:00 – 9:45 – wstawianie rowerów i sprzętu do strefy zmian,

8:00 – 9:45 – zapisy i odbiór pakietów startowych w miejscu startu/mety,

9:45 – zamknięcie strefy zmian, brak możliwości wstawienia roweru,

9:50 – oficjalne rozpoczęcie zawodów i krótka odprawa techniczna,

10:00 – Start: godzina  10:00 (AC/DC bike), 10:10 (AD/CD MAX), 10:20 (AD/CD MINI)

14:00 – dekoracje i wręczenie nagród zawodnikom,

13:30 – 15:00 – wydawanie rowerów ze strefy zmian.

  1. RYWALIZACJA I DOBRA ZABAWA

Pamiętajcie, że w zawodach ACDC chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę. Rywalizujcie rozsądnie i zachowajcie ostrożność. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom życzymy powodzenia na trasie! Do zobaczenia na starcie w Brzegu Dolnym już w niedzielę!

Udostępnij ten wpis: